Держпраці з 1 липня почне шукати незадекларованих працівників
З 1 липня Держпраці у взаємодії з Державною податковою службою розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників. Інспектор може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час, може безперешкодно проходити до виробничих, службових...
З 1 липня Держпраці у взаємодії з Державною податковою службою розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників. Інспектор може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час, може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень, знайомитися з документами.
Кого перевірять?
Інспекції проводитимуть серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Першочергово у полі зору інспекторів будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників. Для прикладу, підприємець з магазином мав постійно 5 оформлених працівників, а потім не стало жодного – хоча магазин незмінно працює і показує дохід.
На що мають право інспектори:
- відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин;
- для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення;
- при виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства.
Штрафи і санкції
За порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичне використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 тисяч гривень.
Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 тисяч гривень.
Comments are closed.