fbpx
КОШТ

Держава повертає 25% за сільгосптехніку: аграрії вже отримали понад 60 млн грн

За даними Міністерства економіки України, у межах програми “Зроблено в Україні” лише за серпень 2024 року сільгоспвиробникам нараховано 61,6 млн грн компенсації за придбану техніку та обладнання вітчизняного виробництва. 

Програма передбачає компенсацію 25% вартості української сільгосптехніки, що є вагомою підтримкою як для аграрного сектору, так і для вітчизняного машинобудування. 

На сьогодні у програмі бере участь 121 виробник, а перелік техніки та обладнання охоплює понад 11 тисяч найменувань. 

Загальний бюджет програми на 2024 рік становить 1 млрд грн, а подаватися можна впродовж всього року. 

Хто може скористатися програмою: 

  • Сільськогосподарські виробники різних форм власності; 
  • Фермерські господарства; 
  • Агропідприємства, що оновлюють парк техніки;
  • Виробники, які прагнуть підвищити свою конкурентоспроможність на ринку.

Для участі необхідно обрати сільгосптехніку з офіційного переліку та подати заявку через уповноважений банк разом із підтвердними документами.

Наразі найбільшу кількість заявок на компенсацію за придбану сільгосптехніку та обладнання подали у таких областях: Полтавській – 69, Кіровоградській – 63, Миколаївській – 54, Черкаській, Дніпропетровській, Одеській – по 42, Сумській – 39, Тернопільській – 38.

Ознайомитися з усіма деталями програми можна за цим лінком.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо програми, з організаторами можна зв’язатися через електронну адресу [email protected] або за номером телефону (044) 200-47-53.

Виробники, які хочуть внести свою техніку до переліку, можуть подати заявку на офіційну електронну пошту Мінекономіки: [email protected]. Міністерство перевірить ступінь локалізації виробництва на основі наданих документів. Перелік схваленої техніки та обладнання регулярно оновлюється.

Крім того, вони повинні відповідати критеріям, встановленим Постановою Кабінету Міністрів України (зі змінами). Зокрема, фермерські господарства не отримають фінансову підтримку, якщо у них є борги перед Фондом, їх визнали банкрутами або вони незаконно використали державні гроші.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: