fbpx
Чого очікувати від валютного курсу у 2022 році

Прогнози валютного курсу базуються на низці факторів і маленьке відхилення може все кардинально змінити. Втім, ключові гравці ринку в грудні озвучували власне бачення і їх варто взяти до відома, оскільки здебільшого всі очікуються помірну девальвацію.

Так, у “Райффайзен банку” та фінансовій групі ICU на кінець 2022 року прогнозують курс 28 гривень за долар. Хоча в ICU допускають короткострокове ослаблення гривні до 29,5 і вище.
В Concorde Capital за підсумками 2022 року очікують курс 27,8 грн за дол.

Аналітики Альфа-банку в базовому сценарії свого макроекономічного прогнозу вказують середньорічний курс 28,25 грн/$. Український інститут майбутнього – 28,5 грн/$, аналітична група UkraineEconomicOutlook – 28 грн/$

(😳 Для розуміння: за підсумками 2021 року середньорічний курс становитиме порядку 27,3 гривні за долар. Починали рік з піками в 28,4 грн/$ і просіданням на дні до 26,1 грн/$.
І ще для розуміння. Рік тому, в UkraineEconomicOutlook прогнозували середньорічний курс в 2021 році на рівні 28,1, в Альфа-банку – 28,6, в Інституті майбутнього 29,1 грн/$ 😳).

До слова, в затвердженому бюджеті на наступний рік розрахунки з середньорічним курсом 28,6 грн/$. Також так собі дороговказ – в бюджеті 2021 середньорічним курсом було 29,1 грн/$ 🤯.


І на весь цей діапазон впливає купа факторів і сценаріїв. Поглянути на них детально можна за посиланнями ⬇️⬇️⬇️

📝 Стаття від Економічної правди (найдоступніший текст): https://bit.ly/3EBhHgu
📝 Стаття від сайту Мінфін (зручна таблиця зі всіма сценаріями): https://bit.ly/3z3WGtZ
📝 Макропрогноз від Альфа-банку (коротко і по суті про ключові показники): https://bit.ly/3pweU4a
📝 Макропрогноз від UkraineEconomicOutlook (купа графіків і швидше продукт для знавців) https://bit.ly/3FuZuTf
📝 Прогноз від Інституту майбутнього (128 сторінок з політичними ризиками і купою всього зайвого): https://bit.ly/3mFNFSJ