Для водіїв розроблять програму часткової компенсації витрат на пальне через систему кешбеку. Розробити відповідну програму президент Володимир Зеленський доручив премʼєр-міністерці Юлії Свириденко.
За його словами, програма буде спрямована на споживачів дизеля, бензину та автомобільного газу через дестабілізацію світового паливного ринку після ескалації навколо Ірану та скорочення постачань нафти. Компенсація дозволить частково відшкодовувати витрати на пальне.
Ідея виникла через зростання цін на АЗС та можливі антиконкурентні дії на ринку пального. За даними Консалтингової групи “А-95”, з 27 лютого бензин марки А-95 подорожчав на 11.7%, до 69,1 грн/л, а дизель – на 19.4%, до 73,52 грн/л.
Нагадаємо, АМКУ фактично визнав, що подорожчання обʼєктивне: ціни на бензин і дизель в Україні зросли через збільшення попиту на пальне, скорочення пропозиції та подорожчання логістики.
Зауважимо, що це одна з двох нових ініціатив від президента. Також пенсіонери й соціально вразливі групи в Україні отримають додаткову виплату 1500 грн у квітні. Кошти будуть нараховані автоматично.
Читайте також