Блокування банківської картки через борги: як діяти в цій ситуації
Національний банк зобов’язав комерційні банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишку грошей на них. А Мін'юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість на вимогу...
Національний банк зобов’язав комерційні банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишку грошей на них. А Мін’юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість на вимогу виконавців. Як діяти у випадку блокування картки – поради надав сервіс фінансової інформації “YouControl”.
Автоматичний арешт накладається після того, як виконавець отримує інформацію про рахунки боржника у банках та наявність коштів на них. Потім він виносить електронну постанову щодо накладення/зняття арешту щодо коштів на цих рахунках і направляє її в банк, який приймає її до виконання і здійснює фактичне блокування коштів на рахунку
Що робити, якщо рахунки арештували
- Зверніться в банк, у якому обслуговується рахунок та з’ясуйте причини блокування. Банк повідомить, що кошти на рахунку арештовані на підставі постанови державного/приватного виконавця. В багатьох банках така інформація вже відображається у мобільному застосунку. Якщо стягнення відбувається на підставі судового рішення – ознайомтеся з його змістом.
- Далі потрібно звернутися до виконавця за інформацією, зокрема для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Це важливо, аби зрозуміти підстави виникнення боргу, щодо якого відкрите провадження та накладений арешт на кошти.
- Після накладення арешту боржник має кілька варіантів дій. Він може сплатити заборгованість згідно із виконавчим документом, щоб закінчити виконавче провадження та зняти арешт. Також боржник може звернутися до виконавця із заявою про скасування арешту, наприклад, якщо арешт накладено на спеціальний рахунок, призначений для отримання урядової допомоги.
Крім того, можна оскаржити постанову виконавця про накладення арешту та/або виконавчий документ, на підставі якого здійснюється стягнення.
Водночас зауважують у Youcontrol, у всіх зазначених випадках краще скористатись правовою допомогою, оскільки існує чимало правових нюансів, від яких залежатиме вирішення ситуації.
Comments are closed.