fbpx
Більшість аналітиків не прогнозують послаблення гривні найближчого тижня

Що там з курсом? Якщо коротко, то всі очікують коли маятник хитнеться в іншу сторону. Та поки все ще більше шансів на утримання нинішніх позицій, а то і укріплення. А якщо детальніше, то не все так однозначно.

Ситуація з порушенням тенденції знецінення гривні восени прекрасно показала іншу тенденцію: аналітики успішно прогнозують курс гривні. Або ж успішно пояснюють постфактум, чому прогноз не справдився.

Найяскравіше це відобразилося на прогнозах групи аналітиків Ukraine Economic Outlook, які продають щомісячні прогнози (в тому числі курсові) по 100 доларів/місяць. В серпні вони повідомили, що долар в цьому році вже не буде коштувати так дешево. Це при курсі близько 26,7. Нині курс 26,20.

На це вплинула купа факторів. Для прикладу, значні надходження від продажу рекордного урожаю зерна за кордон чи високі ціни на іншу українську експортовану сировину. Через це валюта надходить в Україну. При цьому через карантинні обмеження призупиняється імпорт в Україну товарів, який навпаки валюту виводить з країни. А ще призупинення купівлі енергоносіїв перед опалювальним сезоном у зв’язку з їх критичним подорожчанням. Раніше витрачання валюти на купівлю енергоносіїв було вагомим фактором здешевлення гривні восени.

Але ж купівлю енергоносіїв відновлять. А ще курс гривні нині де юре встановлюється ринком на міжбанку. Та об’єм цих торгів такий мізерний, що ситуативний вихід на ринок з купівлею чи продажом великого гравця добряче хилить курс в одну зі сторін.

Одного з таких покупців – Укренерго – очікують на ринку, який має продавати залучену за кордоном валюту.

Та незважаючи на це, більшість аналітиків схильна очікувати здешевлення гривні до кінця року. Але почнеться воно точно не в найближчий тиждень-два.


Для прикладу, в Forward Bank, Райффайзен Банку, ОТП Банку, банку “Південний” прогнозують курс гривні до долару в листопаді в діапазоні 26,00-26,50 (тут і далі посилання на детальні матеріали з коментарями учасників ринку).

Президент Асоціації українських банків у першій половині листопада очікує курс долара в межах 26,0 – 26,1 грн.

Аналітики порталу Мінфін прогнозують в діапазоні 25,85 — 26,40.

Не бачать поки підстав для здешевлення гривні і в інвестиційній компанії Dragon Capital.

Інвестиційна компанія ICU взагалі прогнозує укріплення гривні в другій половині листопада від нинішніх 26-26.5 грн/$.

На думку керуючого партнера компанії “Атлант Фінанс”, на початку листопада долар на міжбанку почне зростати і впродовж місяця перебуватиме в діапазоні 26,3 — 26,8 грн. І, напевно, це найпесимістичніший прогноз.