Військовослужбовці, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати безоплатне зубопротезування за державною програмою “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.
Скористатися програмою безоплатного зубопротезування пацієнт може один раз протягом року. Гранична вартість наданих медичних послуг не може перевищувати 14984 гривні.
Отримати послугу наразі можна у 45 медичних закладах (перелік). Їхні контакти можна також дізнатися у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77. Невдовзі перелік медзакладів буде розширюватися.
Пацієнту безоплатно гарантовані такі послуги:
- Проведення стоматологічного обстеження для визначення обсягів та методу зубопротезування.
- Проведення інструментальних досліджень, зокрема, рентгенографії або ортопантомографії тощо.
- Встановлення таких типів зубних протезів: незнімного металокерамічного та/або повного/частково знімного нейлонового/акрилового протеза, та/або частково знімного (бюгельного).
- Підготовка ротової порожнини, зокрема, опорних зубів, до встановлення визначеного типу зубного(их) протеза(ів) (без урахування лікувальних процедур).
- Виготовлення зубного(их) протеза(ів), що включає отримання відбитків і реєстрацію прикусу, вибір матеріалу та дизайну майбутнього протеза(ів), фрезерування або моделювання протеза(ів) в зуботехнічній лабораторії.
- Проведення фіксації зубного(их) протеза(ів), що включає клінічне припасування та контроль конструкції, фіксацію, корекцію та полірування.
- Проведення своєчасного знеболення на всіх етапах зубопротезування.
- Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
- Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги.
Для отримання безоплатного зубопротезування необхідно отримати направлення від лікаря-стоматолога, підготувати пакет копій документів із пред’явленням оригіналів та написати заяву. Після цього потрібно звернутися до медичного закладу зі списку.
У разі скарги щодо надання послуги через вимагання коштів, відмову у наданні послуги без підстав тощо пацієнт може залишити скаргу за номером контакт-центру НСЗУ 16-77. Він працює з 9:00 до 18:00 з понеділка по четвер. У п’ятницю з 9:00 до 16:45.
Також можна залишити письмову скаргу одним зі способів:
- на адресу для поштових листів – проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073;
- на електронну пошту — [email protected];
- заповнити форму на сайті НСЗУ за посиланням;
- особисто заповнити форму чи написати звернення у приміщенні НСЗУ (проспект Степана Бандери, 19, м. Київ).
Нагадаємо, військові та цивільні особи можуть безплатно отримати протез за державною програмою протезування. Програма гарантує виготовлення протеза, технічне обслуговування і ремонт та заміну протеза впродовж життя.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: