У разі втрати документів на житло отримати компенсацію “єВідновлення” можна двома способами: звернутися до нотаріуса, який реєстрував угоду про набуття права власності, або звернутись до суду.
Усі договори про право власності на нерухомість підлягають нотаріальному посвідченню. Це є дублікати договору купівлі-продажу, свідоцтва про спадщину, свідоцтва про право власності або договору дарування.
Відтак нотаріус, який посвідчував договір, може видати дублікат документа. Він матиме таку ж юридичну силу, як і оригінал.
Якщо немає можливості звернутись до нотаріуса – можна отримати дублікат договору про право власності на нерухомість у ЦНАПі. Однак там зберігаються лише ті документи, що були зареєстровані після 1 січня 2013 року.
Якщо ж немає доступу до нотаріуса, архіву документів або він знищений – можна звернутись до суду. Зазвичай такі справи суд вирішує позитивно.
Нагадаємо, програма компенсації за пошкоджене і знищене війною житло діятиме й у 2025 році. Раніше повідомлялось, що у проєкті законопроєкту з бюджету на 2025 рік не передбачалось коштів для фінансування “єВідновлення”.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: