fbpx
КОШТ

Автор книги про “чорних лебедів” пророкує криптовалютам нульову вартість

Математик, трейдер та автор економічного бестселера “Чорний лебідь” Нассім Талеб на форумі Visa Informal Cashless Forum 2021 розкритикував цінність криптовалют і передрік нульову їх вартість.

За словами Талеба, Bitcoin успішний, оскільки ціна на нього зараз десятки тисяч доларів.

“Це не успіх для валюти. Валюта має бути стабільною. Якщо ти платитимеш ренту в біткоїнах, ти можеш збанкрутувати в разі якщо він сильно піде вгору, а твій дохід прив’язаний до фіат-грошей. Нам потрібно розділяти оцінку цих валют і зручності… Я не вірю в криптовалюту або блокчейн-технології. Тому що твердження не здаються пов’язаними з реальністю”, — зазначив він.

Криптовалюти мають оцінку в понад 2 трлн доларів, але це тимчасово, вважає експерт.

Водночас, Талеб провів паралель із золотом:

“У мене є золотий ланцюг. Якщо я залишу його на землі на 1000 років, він не знеціниться. Це все ще буде золото. У той час як блокчейн повинен підтримуватися. І якщо люди втратять до нього інтерес, тому що з’явиться інша примха, то це все, він піде”.

Хто такий Нассім Талеб

Нассім Талеб отримав ступінь MBA в Уортон Скул, яка є однією з найпрестижніших бізнес-шкіл світу, а також захистив кандидатську дисертацію в Паризькому університеті.

Він був провідним аналітиком на біржах Лондона та Нью-Йорка. Пізніше заснував свій хедж-фонд. Все життя Талеб вивчає феномени удачі, везіння та випадковості, називаючи себе “емпіричним скептиком”. Він розглядає те, як випадкові події вплинули на світову економіку. Талеб впевнений, що значущість прогнозів та статистичних даних сильно перебільшена. Важко прогнозовані події він називає Чорними лебедями. Згідно з його теорією, практично всі важливі події в історії — це Чорні лебеді.

Книга Нассіма Талеба  “Чорний лебідь” (англ. The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable) вийшла в світ в 2007 році, перед настанням світової економічної кризи. Пізніше її включили в огляді “The Sunday Times” в перелік дванадцяти найвпливовіших книг, написаних після Другої світової війни.

Поділитися новиною: