Аналітики спрогнозували курс на 2022 рік: навряд перетне позначку у 28,2 гривні за долар

Аналітики Київської школи економіки припускають, що обмінний курс гривні до долару у 2022 році не перевищить  28,2 грн/$.

Відповідний прогноз озвучив керівник Центру макроекономічного моделювання Київської школи економіки Юрій Шоломницький під час онлайн-презентації аналізу урядового бюджету на 2022 рік.

Він зазначив, що нині фактично відсутній девальваційний тиск на гривню. Це, зокрема, зумовлено допомогою у вигляді розподілу МВФ 2,7 млрд дол. для України. Тож Національний банк накопичив досить значні резерви, що дозволить реагувати на можливі сплески на валютному ринку. З огляду на це і також нинішню велику пропозицію валюти станом на кінець 2021 року курс буде однозначно нижче 28 грн/долар.

Відповідно, і в 2022 році навіть при зростанні цін на енергоносії та погіршенні платіжного балансу, гривня навряд чи ослабне до спрогнозованого урядом показника у 28,6 грн/долар. Як вказав Шоломницький, “28-28,2 гривні за долар було б точнішою цифрою”.

Але у довгостроковій перспективі, за його прогнозами, збережеться тенденція до щорічної девальвації гривні стосовно основних світових валют на 1-2%.