Алкоголь в Києві продаватимуть пізніше. Комендантська година зменшиться
З 23 березня комендантська година в Києві зменшиться на 1 годину
З 23 березня комендантська година в Києві зменшиться на 1 годину. Триватиме вона з 00:00 до 05:00. Також з 26 березня збільшено проміжок часу у який можна купувати алкоголь у магазинах і торгівельних мережах. Офіційно придбати напої можна буде з 11:00 до 21:00. Раніше це дозволялося з 11:00 до 19:00.
Громадський транспорт підлаштується під зміни і працюватиме на годину довше.
Варто зазначити, що на території Закарпатської, Чернівецької, Рівненської, Вінницької, Житомирської та Миколаївської областей не діють обмеження щодо часу продажу алкоголю. Повна заборона ж діє на території Донецької, Луганської та частини Дніпропетровської областей.
На території Херсонщини з 14 листопада діяв “сухий закон “, проте 15 березня це обмеження скасували. Купити алкоголь зараз можна з 10:00 до 15:00. Зробили це задля розвитку економіки регіону та зниження рівня нелегальної торгівлі.
Найчастіше алкоголь офіційно не продають з 21:00 до 05:00. Таке обмеження діє в Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській областях.
Щодо комендантської години, то наразі лише одна область зняла обмеження – Закарпатська. Більшість областей в Україні мають комендантську протягом 5-6 годин. У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій і відтепер і в Київській області комендантська розпочинається об 00:00 та закінчується о 05:00. У Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Харківській, Черкаській областях комендантська діє у проміжку між 23:00 та 05:00.
Правила в комендантську годину
Під час комендантської годин цивільним заборонено перебувати на вулиці та в громадських місцях. На це мають право лише військові, поліцейські та особи зі спеціальною перепусткою.
Якщо людина в заборонений час перебуває на вулиці, то патруль має право її затримати, щоб перевірити в неї наявність документів, а також встановити причину порушення комендантської години.Також при необхідності патруль може оглянути багаж та транспортний засіб. У разі відсутності зауважень людину відпускають.
При виникненні підозр людину можуть доставити до відділення. У разі непокори особу притягнути до відповідальності відповідно до статті 185 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов’язків”.
Вона передбачає накладення штрафу від 136 грн до 255 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин або виправні роботи на строк від одного до двох місяців або арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Comments are closed.