fbpx
Альфа-банк запустив тестування купівлі акцій у застосунку Sense SuperApp

Альфа-банк запустив тестування придбання акцій американських компаній для всіх охочих. Для цього потрібно подати відповідну заявку в  Sense SuperApp і можливість придбання акцій з’явиться наступного робочого дня.

Поки лише акції американських компаній з високим рейтингом, які допущені до обігу на українському ринку (Apple, Amazon, Facebook, Microsoft, VISA і подібні відомі бренди). Придбати можна від однієї акції.


Акції всіх іноземних компаній, які допущені до обігу в Україні


Приєднатися до тестування можна лише у застосунку Sense Super app на вкладці з новинами (слідкуйте за стрілкою на малюнку). Потрібно оновити додаток, знайти перший матеріал у Now про інвестиції та натиснути велику червону кнопку “Взяти участь у пілоті” всередині статті. Після того як ви залишите заявку, розділ “Інвестиції” з’явиться у вас на наступний робочий день.

Купівля та продаж акцій доступний в робочі дні (з урахуванням святкових днів у США) з 16:30 до 23:00. Ціна на акції встановлюється банком розраховується в гривні за курсом “Альфа-Банку” з огляду на динаміку змін ціни на американських біржах.

До 28 лютого 2022 року операції з акціями в «Альфа-Банку» проводяться без комісії. З 1 березня на купівлю та продаж акцій нараховуватиметься банківська комісія в розмірі 0,4% від суми угоди. Відкриття рахунку у цінних паперах, облік цінних паперів, списання або зарахування цінних паперів, обслуговування рахунку — не тарифікується.

“Альфа-Банк” виступатиме податковим агентом і самостійно сплачуватиме податки до бюджету з інвестиційного прибутку: податок з доходів фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%). Це ж стосується податків із суми виплачених дивідендів від іноземних емітентів: податок з доходів фізичних осіб (9%) та військовий збір (1,5%). Разом з цим, клієнтам доведеться самостійно подавати податкову декларацію згідно з правилами.

Для розрахунку інвестиційного прибутку під час продажу акцій, куплених за різними цінами, в банку використовують принцип FIFO (first in first out). За ним для цього розрахунку використовується вартість акцій, куплених першими.

Сьогодні ж в Monobank повідомили про купівлю першої акції Apple співробітником Monobank в альфа-версії застосунку в рамках тестування сервісу інвестицій. Втім, в цьому випадку тестування доступне лише для співробітників Monobank. До слова, Альфа пішла по шляху інтеграції купівлі акцій в основний застосунок Sense SuperApp і пропонує поки лише 30 акцій американських компаній, які допущені до обігу на українському ринку. В Mono буде окремий застосунок для інвестицій і спочатку можна буде придбати всі акції з індексу S&P500. Також в банках відрізняються принципи роботи. “Альфа-Банк” має ліцензію на торгівлю акціями і виступає депозитарною установою. З огляду на купівлю акцій лише тих, які дозволені для обігу в Україні, всі операції будуть здійсненні в Україні. Натомість, Monobank буде посередником між клієнтом та іноземним брокером і фактично гроші будуть перераховуватися за кордон.