fbpx
КОШТ

Як дістатися до аеропорту Праги: детальна інструкція

Міжнародний аеропорт Праги імені Вацлава Гавела (Letiste Vaclava Havla Praha, PRG) знаходиться за 17 кілометрів від центру міста Прага. Нижче розповімо про всі можливі способи дістатися до аеропорту, а також порадимо, які онлайн-сервіси та застосунки для цього використати.

Аеропорт Праги працює цілодобово, має 2 пасажирських термінали. Термінал 1 приймає та відправляє рейси до країн Європи, наприклад Великобританія, Ірландія, Кіпр, Румунія та Болгарія, міжконтинентальні рейси. Термінал 2 приймає та відправляє рейси до країн Шенгенської зони.

Для кращої орієнтації в аеропорту за лінком доступна детальна карта летовища Праги

До аеропорту можна доїхати міським транспортом – денними та нічними автобусами. Також у Празі працюють служби таксі та сервіси Bolt і Uber. Орієнтовна вартість доїзду з аеропорту в центр міста на таксі становить 30 євро. Інформацію про доступний транспорт та їх контакти можна переглянути на сайті аеропорту. 

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися

Як доїхати до аеропорту Праги експресом: найшвидший спосіб

Найзручніший спосіб дістатися до аеропорту Праги – це скористатися автобусом AirportExpress, який курсує без зупинок між головним залізничним вокзалом Праги та аеропортом імені Вацлава Гавела. Час у дорозі – 40 хвилин.

Перший автобус від головного залізничного вокзалу Праги (зупинка Hlavní nádraží) відправляється о 5:30 ранку, останній – о 22:00. Інтервал рейсів – кожні 20-30 хвилин.

Повний графік автобуса до аеропорту.

У зворотному напрямку перший автобус від аеропорту відправляється о 5:30 ранку, останній – о 21:00. Інтервал рейсів – кожні 20-30 хвилин.

Повний графік автобуса з аеропорту.

Вартість проїзду становить 100 крон (приблизно 175 гривень) в одну сторону. Квиток для дітей віком від 6 до 15 років коштує 50 крон (приблизно 85 гривень). Для дітей до 6 років проїзд безкоштовний. Квитки можна придбати у водія.

Аеропорт Праги. Маршрут експрес-автобуса між вокзалом та аеропортом
Маршрут експрес-автобуса між вокзалом та аеропортом

Зупинка AirportExpress на головному залізничному вокзалі розташована навпроти передньої частини станції (навпроти Fanta Building). В аеропорту AirportExpress зупиняється прямо перед терміналами 1 і 2.

Головний залізничний вокзал знаходиться за 1,5 кілометри від центру Праги. Доїхати до центру міста від вокзалу можна на метро ліній А та С, або на трамваї №9. Час поїздки – 10-15 хвилин. Для проїзду можна придбати одноразовий квиток за 30 крон (приблизно 50 гривень), дійсний протягом 30 хвилин.

Загальний час поїздки з аеропорту до центру Праги – 50 хвилин.

Міський транспорт до аеропорту Праги: розклад та квитки

Місто Прага поділяється на тарифні зони P, О і B. Аеропорт імені Вацлава Гавела належить до тарифної зони P, яка включає в себе всі лінії метро, ​​трамваї, міські автобуси та тролейбуси. Це означає, що за тарифом зони P до аеропорту можна доїхати з будь-якої точки міста Прага.

Щоб доїхати до аеропорту Праги можна придбати одноразовий квиток на 90 хвилин, який коштуватиме 40 крон (приблизно 70 гривень). Або, добовий квиток за 120 крон (приблизно 210 гривень).

Квитки можна придбати у квиткових автоматах, встановлених майже біля кожної зупинки, а також у пунктах продажу (адреси – за посиланням).

Також квитки можна придбати онлайн на офіційному сайті чи у застосунку (Android, iOS) міського підприємства комунального транспорту або у застосунку PID Litacka (Android, iOS). Під час вибору маршруту між зупинками, застосунок автоматично згенерує ціну одноразового квитка.

Актуальний розклад відправлення громадського транспорту можна знайти на сайті міського транспорту Праги, та у застосунках Jízdní řády (Android, iOS) і PID  Litacka (Android, iOS).

Аеропорт Праги. Маршрут до аеропорту у застосунку PID Litacka
Маршрут до аеропорту у застосунку PID Litacka

Як доїхати до аеропорту Праги міським транспортом?

До аеропорту Праги курсують три денні – №100, 119, 191  та два нічні автобуси – №907 та 910. Під час поїздки денними автобусами до аеропорту Праги потрібно робити пересадку на метро.

Автобус №100 курсує за маршрутом Zlicin – Letiště (аеропорт). Зупинка ZLIČÍN знаходиться на відстані 11 кілометрів від центру Праги. Доїхати до неї можна на метро лінії B. Час поїздки – 40 хвилин. Далі від зупинки Zlicin потрібно пересісти на автобус №100 до аеропорту. Перший автобус від зупинки Zlicin відправляється о 5:20 ранку, останній – о 23:40. Інтервал рейсів – кожні 10-20 хвилин. Час їзди до аеропорту – 16 хвилин.

Повний графік автобуса до аеропорту.

У зворотному напрямку перший автобус від аеропорту відправляється о 5:40 ранку, останній – о 23:16. Інтервал рейсів – кожні 10-20 хвилин. Час їзди від аеропорту до зупинки Zlicin – 16 хвилин. Далі, для доїзду у центр Праги потрібно здійснити пересадку на потяги метро лінії В. Час роботи метро з 5 до 0:00.

Повний графік автобуса з аеропорту

Загальний час поїздки до аеропорту з центру Праги – 1 година.

Аеропорт Праги. Маршрут автобуса №100
Маршрут автобуса №100

Автобус №119 курсує за маршрутом Nádraží Veleslavín – Letiště (аеропорт). Зупинка Nádraží Veleslavín знаходиться на відстані 6 кілометрів від центру Праги. Доїхати до неї можна на метро лінії А. Час поїздки – 15 хвилин. Далі від зупинки Nádraží Veleslavín потрібно пересісти на автобус №119 до аеропорту. Перший автобус від зупинки Nádraží Veleslavín відправляється о 5:13, останній – о 0:22. Інтервал рейсів – кожні 5-10 хвилин. Час їзди до аеропорту – 17 хвилин.

Повний графік автобуса до аеропорту.

У зворотному напрямку перший автобус від аеропорту відправляється о 4:23, останній о 23:32. Інтервал рейсів – кожні 5-10 хвилин. Час їзди від аеропорту до зупинки Nádraží Veleslavín – 17 хвилин. Далі, для доїзду у центр Праги потрібно здійснити пересадку на потяги метро лінії А. Час роботи метро з 5 до 0:00.

Повний графік автобуса з аеропорту.

Загальний час поїздки з аеропорту до центру Праги – 35 хвилин.

Аеропорт Праги. Маршрут автобуса №119
Маршрут автобуса №119

Автобус №191 курсує за маршрутом Knížecí – Letiště (аеропорт). Зупинка Knížecí знаходиться на відстані 3 кілометрів від центру Праги. Доїхати до неї можна на метро лінії B. Час поїздки – 10 хвилин. Далі від зупинки Knížecí потрібно пересісти на автобус №191 до аеропорту. Перший автобус від зупинки Knížecí відправляється о 4:53, останній о 23:05. Інтервал рейсів – 15-30 хвилин. Час їзди до аеропорту – 53 хвилини.

Повний графік автобуса до аеропорту (зверніть увагу, що рейси з позначками D,R,V курсують за скороченим маршрутом та не доїжджають до аеропорту).

У зворотному напрямку перший автобус від аеропорту відправляється о 4:56, останній о 23:31. Інтервал рейсів – 15-30 хвилин. Час їзди від аеропорту до зупинки Knížecí – 51 хвилина. Далі, для доїзду у центр Праги потрібно здійснити пересадку на потяги метро лінії В. Час роботи метро з 5 до 0:00.

Повний графік автобуса з аеропорту.

Загальний час поїздки з аеропорту до центру Праги – 1 година 5 хвилин.

Аеропорт Праги. Маршрут автобуса №191
Маршрут автобуса №191

Розклад ліній метро Праги доступний за посиланням.

Як доїхати до аеропорту Праги вночі

Вночі до аеропорту Праги можна доїхати міськими нічними автобусами №907 та 910.

Нічний автобус №907 курсує за маршрутом Baně – Letiště (аеропорт) щогодини з 0:35 до 3:35. Час їзди від початкової зупинки до аеропорту – 76 хвилин. 

Повний графік автобуса до аеропорту.

У зворотному напрямку від аеропорту автобус №907 курсує кожні півгодини з 0:39 до 4:03. Кілька рейсів курсують за скороченим маршрутом – до зупинок Hlavní nádraží (головний залізничний вокзал) та Karlovo náměstí (Карлова площа). 

Повний графік автобуса з аеропорту.

У центрі Праги автобус проходить зупинки Smichovske Nadrazi, Anděl, Zborovská, Jiráskovo náměstí, Štěpánská, I. P. Pavlova Muzeum,  Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží, Náměstí Republiky, Dlouhá třída, Korunovační, Hradčanská.

Аеропорт Праги. Маршрут нічного автобуса №907
Маршрут нічного автобуса №907

Нічний автобус №910 курсує за маршрутом Na Beránku – Letiště (аеропорт) кожні півгодини з 0:00 до 4:00. Час їзди від початкової зупинки до аеропорту – 88 хвилин. Рейс о 4:17 за скороченим маршрутом та до аеропорту не доїжджає.

Повний графік автобуса до аеропорту.

У зворотному напрямку від аеропорту автобус №910 курсує кожні півгодини з 23:51 до 3:54. Останній рейс о 3:54 скорочений до зупинки Kačerov. 

Повний графік автобуса з аеропорту.

У центрі Праги автобус проходить зупинки Smichovske Nadrazi, Anděl, Zborovská, Jiráskovo náměstí, Štěpánská, I. P. Pavlova Muzeum, Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží, Náměstí Republiky, Dlouhá třída, Korunovační, Hradčanská.

Аеропорт Праги. Маршрут нічного автобуса №910
Маршрут нічного автобуса №910

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: