fbpx
Нацбанк не буде відмовлятися від фіксованого курсу гривні

Національний банк України не планує відмовлятися від фіксованого курсу гривні та розширювати коридор курсів при купівлі валюти в населення за формулою “офіційний курс +1%”. Також не обговорюється підвищення самого офіційного курсу.

Про це заступник голови НБУ Юрій Гелетій розповів у інтерв’ю Forbes.ua.

“Поки тримаємо все так, як є. Фіксований курс (примітка: 29,25 грн/$) допомагає стримувати темпи зростання цін та задовольняти потреби економіки, яка повільно приходить до тями. Далі будемо слідкувати за ситуацією на ринку”, — сказав він.

Гелетій зазначив, що раніше вислів голови НБУ Кирила Шевченка про можливу відмову від фіксації курсу ще до припинення військового стану вирвали з контексту.

“У тому інтерв’ю йшлося про те, що НБУ готовий розглянути відмову від фіксації курсу за настання низки умов, зокрема — зниження невизначеності, пов’язаної з воєнними діями. Це означає припинення гарячої фази війни. Інші передумови — стабілізація валютних надходжень та покращення ситуації на фінансовому ринку”, — пояснив Гелетій.

Окрім цього, заступник голови Нацбанку пояснив, що у довгостроковому періоді фіксований курс має більше недоліків — це створює економічні дисбаланси, знижує конкурентоспроможність наших виробників. При цьому сам по собі плаваючий курс не є самоціллю, він виступає засобом досягнення макрофінансової стабільності. У коротшій перспективі фіксація вирішує кілька важливих для держави завдань: запобігає паніці, захищає від знецінення гривневі заощадження, здешевлює вартість критичного імпорту. Тому в поточних умовах фіксований курс є необхідним заходом.