fbpx
Як знайти пальне: перелік ботів, каналів та сервісів

До масштабного вторгнення більше половини пального імпортували з Росії й Білорусі. Близько 10% від всього ринку надходило з Литви через ту ж Білорусь, чи морем. Ці всі канали відпали. Також зруйновано Кременчуцький нафтопереробний завод. Як наслідок, Україна вже 2 місяці має дефіцит пального, який намагається перекрити постачанням з європейськи країн. Повна зміна логістики не сприяє швидкому вирішенню проблеми, тож занотуйте собі сервіси для пошуку наявності пального на АЗС.


Інтерактивна карта АЗС із цінами на пальне

На ній можна порівняти наявність пального у кожному з доступних заправок, ціни на нього, а також залишити відгук, якщо ситуація змінилася. Сайт щодня оновлює ціни про А-92, А-95, А-95+, дизель та газ. На карті є наступні мережі АЗС: Avantage7, Авіас, Укрнафта, Chipo, KLO, ОKKO, Shell, SOCAR, UPG та WOG. Ця функція є  частиною Корисної Карти від проєкту “ЛУН Місто”. Її створили у березні 2022 р. для допомоги людям, що залишилися в Україні. На ній можна переглянути стан роботи аптек, крамниць та поштових відділень під час війни, їх графік, можливість зняти готівку тощо.

На мапі позначені АЗС та деталі їхньої роботи: графік, наявні види пального, обмеження та способи оплати. Також зазначені ціни на пальне


Telegram-бот PetrolAlertUA

Бот відслідковує наявність пального на АЗС найбільш поширених мереж України і повідомляє підписникам: назву АЗС, адресу і тип наявного пального. Бот опрацьовує дані з відкритих джеред таких мереж, як WOG, OKKO, ANP та SOCAR, однак згодом автор проєкту планує додати і нові мережі. Для користування потрібно підписатися на PetrolAlertUA в Telegram; вказати регіон перебування та обрати тим пального для сповіщень.


VSU (Водійський сервіс України)

Від аналогів він відрізняється тим, що збирає інформацію не тільки від АЗС, а й від автомобілістів.

Бот за запитом користувача моніторить наявність пального та сповіщає про його наявність. Для цього користувач має вказати тип пального та свою локацію. Також VSUbot веде Telegram-канал з інформуванням про наявність палива по всіх містах України. В каналі користувач має змогу додатково перевірити отриману у боті інформацію.

У свою чергу, автомобілісти, які очікують в черзі на заправці, можуть вносити інформацію про наявність пального в бот: вказують свою локацію та дані про пальне на конкретній АЗС. Бот опрацьовує інформацію та додає її в канал.

Для початку роботи з бором перейдіть за посиланням, натисніть “Розпочати” і далі “Моніторинг” для пошуку палива, або ж “Повідомити про пальне”  для допомоги з оновленням інформації в боті.


Безкоштовний сервіс від Vodafone

Використовується інформація від телеграм-боту PetrolAlertUA, але працює сервіс через звичайні СМС.

Як користуватися сервісом:

  • Для того, щоб дізнатись, де неподалік можна заправитись, потрібно відправити SMS на короткий номер 225.В залежності від виду пального, яке потрібно знайти, в тексті треба вказати цифру: 1 – газ; 2 – бензин; 3 – дизельне пальне;
  • Vodafone знайде найближчу до клієнта/клієнтки заправку з потрібним видом пального та сповістить про наявність. Користувачу/користувачці сервісу надійде SMS «Обраний Вами вид пального знайдено» і адреса АЗС.
  • Якщо бак вже повний, інформування можна відключити, надіславши SMS зі словом «СТОП» на номер 225. Поки СТОП не буде надіслано, сервіс буде інформувати про наявність пального, але не більше трьох разів на добу.
  • За один раз можна замовити тільки один вид пального, якщо SMS було декілька, Vodafone відправить інформацію у відповідь на останній запит.

Застосунок деПальне

Поки що працює лише для iOS. Це інтерактивна мапа АЗС України, що допомагає знайти заправку з потрібним типом пального зі зручними фільтрами. Користувачі допомагають актуалізувати інформацію та повідомляти про черги на АЗС. Відображається наявність пального у таких мережах: Оkko, Wog, Socar, UPG, KLO, Авіас, ANP, Укрнафта, Shell, БРСМ, БАРС, Chipo, а також окремих заправок.


І, звісно, найактуальнішою інформацію володіють безпосередньо застосунки найбільших АЗС:


Читайте також:

Які АЗС в Україні краще ігнорувати через погане пальне